Η Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υ.ΠΑΙ.Θ. σε συνεργασία με το Αρχείο της Ε.Ρ.Τ. Α.Ε. διοργανώνουν τον 3ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Οπτικοακουστικής Δημιουργίας «Τα σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ» για τους/τις μαθητές/μαθήτριες όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων της Ελλάδας και της Ομογένειας, δημόσιων και ιδιωτικών. Σκοπός του διαγωνισμού είναι η αξιοποίηση και χρήση των οπτικοακουστικών τεκμηρίων του Αρχείου της ΕΡΤ στη δημιουργία μαθητικών ταινιών μικρού μήκους ώστε να αναδειχθεί η οπτικοακουστική μας κληρονομιά με τη ματιά των νεότερων γενεών….

Το πλήρες έγγραφο: 3ος Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός Οπτικοακουστικής Δημιουργίας – «Τα σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ» – Προκήρυξη

Έγκριση διεξαγωγής του 3ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Οπτικοακουστικής Δημιουργίας με τίτλο: «Τα σχολεία εκπέμπουν στην ΕΡΤ» του Τμήματος Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του ΥΠΑΙΘ και της Διεύθυνσης του Αρχείου της ΕΡΤ Α.Ε. για μαθητές/-τριες Π.Ε. και Δ.Ε. – σχ.έτος 2020-2021.