Αρχική Σελίδα - ΔΠΕ Κυκλάδων

Στο συνημμένο αρχείο θα βρείτε τις τοποθετήσεις των αναπληρωτών εκπαιδευτικών μετά τις 14/10/2014

Published in Πυσπε

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε Μειονοτικά Σχολεία σχολικού έτους 2014 - 2015

Περισσότερες πληροφορίες στο επισυναπτόμενο αρχείο

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε Τμήματα Ένταξης Μειονοτικών Σχολείων σχολικού έτους 2014 - 2015

Περισσότερες πληροφορίες στο επισυναπτόμενο αρχείο

Ο Πανελλήνιος Σύλλογος Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αποφοίτων Πανεπιστημίου διοργανώνει ημερίδες επιμόρφωση με τίλτο "Ο εκπαιδευτικός του 21ου αιώνα: Προκλήσεις και προοπτικές"

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΣΠΟΥΔΩΝ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ Π.Ε. – Υ.ΠΑΙ.Θ.

Η συμβολή της Ιστορίας και Φιλοσοφίας των Φυσικών Επιστημών στη διδασκαλία και τη δημόσια κατανόησή τους

14-16 Νοεμβρίου 2014

Οργάνωση

Εργαστήριο Διδακτικής των Θετικών Επιστημών, ΤΕΕΑΠΗ, Παν/μιο Πατρών – Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας Παν/μίου Πατρών

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ και ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ για την ΑΕΙΦΟΡΙΑ

Αλλάζοντας στάσεις και συμπεριφορές μέσα από εκπαιδευτικά προγράμματα, έρευνα, σχολικά δίκτυα, δράσεις και δραστηριότητες στην Ελλάδα»

Βόλος, 20-22 Μαρτίου 2015

Τρίτη, 11 Νοεμβρίου 2014 09:46

15ο Πανελλήνιο Συνέδριο της Ε.Γ.Β.Ε.

15ο Πανελλήνιο Συνέδριο της Ε.Γ.Β.Ε. (Ένωση Γυμναστών Βορείου Ελλάδος)

Παρασκευή, 07 Νοεμβρίου 2014 12:07

Kids’ Athletics στην ΠΑΡΟ και στην ΚΕΑ

Ο Σ.Ε.Γ.Α.Σ. έχει συμφωνήσει για την εφαρμογή ενός μακροπρόθεσμου προγράμματος στην Ελλάδα, με τους όρους και τις προϋποθέσεις που ορίζονται από το Πρωτόκολλο Συνεργασίας και έχει ως στόχο τη διάδοση και ανάπτυξη του Κλασικού Αθλητισμού, στα πλαίσια του αναλυτικού εκπαιδευτικού προγράμματος της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Βασικός άξονας δράσης, με τη συνδρομή και της ΙΑΑF, αποτελεί το πρόγραμμα Kids’ Athletics και στα πλαίσια του προγραμματισμού που έχει κάνει η IAAF για το Kids’ Athletics, ο Σ.Ε.Γ.Α.Σ. έχει επιλεγεί ως μία από τις Ομοσπονδίες στις χώρες υψηλού βαθμού προτεραιότητας, που έχει τις προϋποθέσεις για την υλοποίηση αυτού του έργου.

Το πρόγραμμα Kids’ Athletics επισκέπτεται την Πάρο στις 21 Νοεμβρίου  και την Κέα στις 27 Νοεμβρίου 2014

Περισσότερες πληροφορίες στα επισυναπτόμενα αρχεία:

Ενημερωθείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών για υπηρεσιακά συμβούλια από τα επισυναπτόμενα αρχεία

Σελίδα 1 από 22

Πρόσθετες πληροφορίες