ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ για το ΣΧ. ΕΤΟΣ 2023-2024 – Εγκύκλιος και Διευκρινήσεις – ΔΠΕ Κυκλάδων

Σας ενημερώνουμε ότι οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε εκπαιδευτικές επισκέψεις και επιμορφωτικές δράσεις στα Κέντρα Εκπαίδευσης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Ε.ΠΕ.Α.) κατά το σχολικό έτος 2023-2024, παρακαλούνται να συμπληρώσουν τη συνημμένη αίτηση και τον πίνακα και να τα αποστείλουν στο mail schdraseis@dipe.kyk.sch.gr   μέχρι την Παρασκευή 9 Φεβρουαρίου 2024.

Οι σχολικές μονάδες έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση επίσκεψης σε έως δύο (2) Κ.Ε.ΠΕ.Α. ανά σχολική ομάδα:

•  ένα εντός της οικείας Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης
  • και σε ένα άλλο από τις υπόλοιπες Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης

Εντός της οικείας Π.Δ.Ε είναι τα Κ.Ε.ΠΕ.Α.: Κορθίου Άνδρου, Ερμούπολης Σύρου και Πεταλούδων Ρόδου.

Περισσότερα στα συνημμένα: