fapjunk.com teensexonline.com
Εγκαίνια του νέου Δημοτικού Σχολείου Χώρας Άνδρου – ΔΠΕ Κυκλάδων

Η Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων, Δρ. Ειρήνη Τσαβαλά, παραβρέθηκε στα εγκαίνια του νέου Δημοτικού Σχολείου Χώρας Άνδρου.

Το νέο σχολείο παρέδωσε στην τοπική κοινωνία ο Δήμαρχος Άνδρου, Δημήτρης Λοτσάρης.

Τον αγιασμό τέλεσε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Σύρου, κ. Δωρόθεος Β’. Την κορδέλα των εγκαινίων έκοψαν από κοινού ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης, ο Δήμαρχος Άνδρου, η Διευθύντρια Εκπαίδευσης Κυκλάδων, ο Έπαρχος Άνδρου και η κόρη του εκλιπόντος μεγάλου ευεργέτη καπετάν Γιαννούλη Καμπάνη.

Η Διευθύντρια Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων στον χαιρετισμό της αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, στη μεγάλη σημασία της κατασκευής νέων σύγχρονων διδακτηρίων και συνεχάρη τους αρμόδιους φορείς

Η Διευθύντρια του Σχολείου, Μαργαρίτα Κορκοδείλου, αναφέρθηκε στο ιστορικό των ενεργειών για την κατασκευή του νέου διδακτηρίου κάνοντας αναλυτική αναφορά στις Υπηρεσίες του Δήμου Άνδρου, στους ευεργέτες και στους δωρητές.

Ακολούθησε δεξίωση για τους παρευρισκόμενους, τους γονείς και τους μαθητές, καθώς και ξενάγηση στους χώρους του νέου σχολείου.