H Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων διά της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με το Δημοτικό Σχολείο Νάουσας Πάρου, σας προσκαλούν να συμμετάσχετε στην Περιβαλλοντική Συνάντηση Σχολείων, η οποία θα διεξαχθεί τον  Ιούνιο του 2023.  Το Δημοτικό Σχολείο Νάουσας Πάρου, στα πλαίσια των εκδηλώσεων για την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος, που γιορτάζεται στις 5 Ιουνίου, έχει διοργανώσει τα δύο προηγούμενα χρόνια περιβαλλοντικές διαδικτυακές συναντήσεις, προσκαλώντας τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων, σε ένα κοινό χώρο επικοινωνίας και ανταλλαγής. Έτσι για 3η συνεχή χρονιά διοργανώνεται Διαδικτυακή Περιβαλλοντική Συνάντηση Σχολείων, με τίτλο: «Ενέργεια: Περιβάλλον – Υγεία – Πολιτισμός», η οποία θα διεξαχθεί την Πέμπτη 1η Ιουνίου 2023 στις 6:30 μ.μ.

Περισσότερα στο συνημμένο έγγραφο

«1η Ανακοίνωση και πρόσκληση για συμμετοχή στην 3η Περιβαλλοντική Διαδικτυακή Συνάντηση σε συνεργασία με το Δ΢ Νάουσας Πάρου»