Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων δια της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, Χ. Διαμαντή, σε συνεργασία με τον Συντονιστή Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ70, με παιδαγωγική ευθύνη των Δημοτικών Σχολείων Κυκλάδων, Πέτρο Προβελέγγιο, προσκαλεί σε διαδικτυακή επιμόρφωση σε θέματα σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης με τίτλο:

«Σεξουαλική Αγωγή: Φυτεύοντας σπόρους»

την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2022 και ώρες 18:30-20:30

Εισηγήτρια του σεμιναρίου είναι η κ. Μαίρη Χιόνη, Σύμβουλος Προαγωγής & Αγωγής Υγείας, εκπονήτρια υλικού για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων – Ι.Ε.Π.

Το σεμινάριο, λόγω του περιεχομένου του, απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων ή ειδικού εκπαιδευτικού προσωπικού που διδάσκουν στο Δημοτικό. Είναι ανοιχτό και σε όσους και όσες ενδιαφέρονται.

Υποβολή αίτησης συμμετοχής

Όσοι και όσες επιθυμούν να συμμετάσχουν στο σεμινάριο καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση συμμετοχής στον σύνδεσμο:

https://forms.gle/g9cqAawcwsesCEMY9 έως τη  Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2022

Περισσότερα στο συνημμένο έγγραφο

Σεμινάριο Αγωγής Υγείας «Σεξουαλική Αγωγή: Φυτεύοντας σπόρους»