Επισκέψεις σχολείων στη Βουλή των Ελλήνων κατά το σχολικό έτος 2021-2022
![](http://dipe.kyk.sch.gr/wp-content/uploads/2017/11/culture2-e1509607564545.png)
το εν λόγω εκπαιδευτικό υλικό πληροί τις παιδαγωγικές προϋποθέσεις για τους μαθητές και τις μαθήτριες Β΄,Γ΄Δ΄και Ε΄τάξεων του δημοτικού και δύναται να αξιοποιηθεί από τον/την εκπαιδευτικό προαιρετικά και κατά την κρίση του/της ως συμπληρωματικό υποστηρικτικό υλικό στο πλαίσιο υλοποίησης συναφούς προαιρετικού προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων ή άλλης δράσης κυκλοφοριακής αγωγής που υλοποιείται στο σχολείο…
Το πλήρες έγγραφο: Έγκριση διανομής και παρουσίασης με τίτλο «Με τον Πυθαγόρα στον δρόμο»