…Στόχος του διαγωνισμού είναι να προβάλει και να τιμήσει τη συνεισφορά των φιλελλήνων στην Ελλάδα και διεθνώς κατά τη διάρκεια της Επανάστασης του 1821. Τα σχολεία που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στον διαγωνισμό μπορούν να σχεδιάσουν εκδηλώσεις, όπως θεατρικές παραστάσεις,…

Το πλήρες έγγραφο: Μαθητικός Διαγωνισμός «Ο Φιλελληνισμός, η συμβολή του στην απελευθέρωση της Ελλάδος και στην Ευρωπαϊκή Ενοποίηση»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ – Μαθητικός διαγωνισμός στο πλαίσιο του εορτασμού της 25ης Μαρτίου 2021, με θέμα «ο Φιλελληνισμός, η συμβολή του στην απελευθέρωση της Ελλάδος και στην Ευρωπαϊκή ενοποίηση»

“Λάβαμε …πολλά αιτήματα για να παρατείνουμε την προθεσμία, με δεδομένες τις δυσκολίες που προκύπτουν από την συνεχιζόμενη εξ’αποστάσεως λειτουργία των σχολείων, και το κενό των διακοπών του Πάσχα. Ως εκ τούτου, σας ενημερώνουμε ότι η προθεσμία παρατείνεται μέχρι τις 31/05/2021.

Με εκτίμηση,

Εταιρεία για τον Ελληνισμό και Φιλελληνισμό”