…O εν λόγω Διαγωνισμός, ο οποίος διοργανώνεται από τον Εθελοντικό Οργανισμό για τα Παιδιά «Το Χαμόγελο του Παιδιού», απευθύνεται σε μαθητές και μαθήτριες όλων των βαθμίδων και όλων των τύπων σχολείων δημόσιας και ιδιωτικής εκπαίδευσης, για το σχολικό έτος 2020-21. Σκοπός του εν λόγω διαγωνισμού είναι οι μαθητές/τριες να δημιουργήσουν έργα τέχνης ζωγραφικής εμπνεόμενα από τη φράση του δεκάχρονου μικρού Ανδρέα Γιαννόπουλου «…όλοι μαζί θα τα καταφέρουμε» όπως έγραψε στο ημερολόγιό του την ιδέα και τελευταία επιθυμία του για να ιδρυθεί ένας σύλλογος που θα βοηθάει όλα τα παιδιά, θα υπερασπίζεται τα δικαιώματα του παιδιού….

Το πλήρες έγγραφο: Εγκριση διεξαγωγής Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ζωγραφικής με θέμα: “…αν ενωθούμε όλοι θα τα καταφέρουμε” σχ.έτους 2020-21

Συνοδευτική επιστολή

Όροι και προϋποθέσεις