Μετά από αίτημα πολλών σχολείων (ιδίως από Ελλάδα όπου τα δημοτικά και τα γυμνάσια θα ανοίξουν μετά το Πάσχα), η Οργανωτική Επιτροπή του διαγωνισμού αποφάσισε να δώσει νέα (και τελευταία) παράταση στον φετινό διαγωνισμό, που θα λήξει στις 21 Μαΐου 2021 (αυστηρή τήρηση της ημερομηνίας, ως τις 12 το βράδυ). Ως προς το λινκ της ανάρτησης, ως τις 21 Μαΐου, η ταινία σας πρέπει να είναι αναρτημένη και κάπου στο διαδίκτυο (youtube, vimeo, ιστοσελίδα σχολείου σας κλπ) και στο Φωτόδεντρο (όσα σχολεία μας έχουν ήδη στείλει τη συμμετοχή τους, και έχουν κάνει το ένα από τα δύο, να το φροντίσουν)

Οργανωτική Επιτροπή του διαγωνισμού

…σύμφωνα με το Απόσπασμα Πρακτικού 16/27-03-2020 του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π., εγκρίνουμε την διεξαγωγή του εν λόγω Διαγωνισμού για τους/τις μαθητές/τριες όλων των βαθμίδων και τύπων σχολείων της χώρας….

Το πλήρες έγγραφο: Έγκριση διεξαγωγής του 11ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους :Cinema…διάβασες;

Προκήρυξη 11ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Ταινιών Μικρού Μήκους Cinema… διάβασες;;