fapjunk.com teensexonline.com
22ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Μαθητικής Δημιουργίας για τους Πρόσφυγες 2018 – «Ένα σπίτι μακριά από το σπίτι» – ΔΠΕ Κυκλάδων

H Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ για τους Πρόσφυγες στην Ελλάδα, σε συνεργασία με την Επιτροπή Ευαισθητοποίησης των Νέων*, προκηρύσσουν τον 22ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθητικής Δημιουργίας με θέμα τους πρόσφυγες για τη σχολική χρονιά 2018-2019, με τίτλο «Ένα σπίτι μακριά από το σπίτι». Στο Διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν οι μαθητές και μαθήτριες που φοιτούν στο Νηπιαγωγείο, στην Δ’, Ε’ και ΣΤ΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείου καθώς και μαθητές της Γ’ Γυμνασίου και Α’ Λυκείου, συμπεριλαμβανομένων των μαθητών των αντίστοιχων ηλικιακών ομάδων των Δομών Υποδοχής για την Εκπαίδευση Προσφύγων (ΔΥΕΠ)….

Το πλήρες κείμενο: 22ος Πανελλήνιος Διαγωνισμός Μαθητικής Δημιουργίας για τους Πρόσφυγες 2018 – «Ένα σπίτι μακριά από το σπίτι»

Έγκριση υλοποίησης του 22ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθητικής Δημιουργίας με τίτλο: «Ένα σπίτι μακριά από το σπίτι» της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ για τους πρόσφυγες

ENTYΠΟ Β2α – Σχέδιο προκήρυξης – Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση

ENTYΠΟ Β2β – Σχέδιο προκήρυξης – Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση