Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης δια του Διευθυντή της, Δρ. Χρήστου Γεωργίου σε συνεργασία με το 5ο Δημοτικό Σχολείο Αμπελοκήπων δια της Διευθύντριάς του,  Δρ. Βιργινίας Αρβανιτίδου και το Δημοτικό Σχολείο Λητής δια της Διευθύντριάς του, κυρίας Κυριακής Μιζαμίδου (συγγραφέως, MSc στη δημιουργική γραφή) προκηρύσσει  τον 3ο  Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα: «‘Κάνε μια ευχή’, είπε ο μαγικός καθρέφτης»….

Το πλήρες κείμενο: Πρόσκληση συμμετοχής στον Μαθητικό Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού με θέμα: ‘«Κάνε μια ευχή», είπε ο μαγικός καθρέφτης’

Έγκριση διαγωνισμών «Κάνε μια ευχή» και «Στους μαγικούς καθρέφτες του κόσμου»

Παράταση προθεσμίας υποβολής συμμετοχής στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Συγγραφής Παραμυθιού από εκπαιδευτικούς με θέμα: ‘Στους μαγικούς καθρέφτες του κόσμου’