fapjunk.com teensexonline.com
Διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο, σε συνεργασία με ΚΠΕ Λαυρίου, με τίτλο: «Αρχιτεκτονική και Περιβάλλον: Εκπαίδευση μέσα στο αστικό τοπίο», 30 Νοεμβρίου ως 1 Δεκεμβρίου 2018, στη Σύρο. – ΔΠΕ Κυκλάδων

Η Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων, διαμέσου της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με τη ΔΔΕ Κυκλάδων και το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Λαυρίου, προτίθεται να οργανώσει διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο με τίτλο: «Αρχιτεκτονική και Περιβάλλον: Εκπαίδευση μέσα στο αστικό τοπίο», στη Σύρο.

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί στην Ερμούπολη Σύρου, την Παρασκευή  30/11/18 στο Βιομηχανικό Μουσείο και το Σάββατο 1/12/18 στο Εργατικό Κέντρο και το 1ο ΔΣ Ερμούπολης.

• Το σεμινάριο μπορούν να το παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που υπηρετούν στα σχολεία της Σύρου.
  • Επίσης, μπορούν να το παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί και των δύο βαθμίδων από τα υπόλοιπα νησιά των Κυκλάδων, με δικά τους έξοδα.

Όσοι και όσες εκπαιδευτικοί επιθυμούν να συμμετάσχουν στο διήμερο βιωματικό σεμινάριο παρακαλούνται να υποβάλλουν τις αιτήσεις τους στο συνημμένο googlelink: https://goo.gl/forms/JztybLGJ6ONq5wjC3  (χρειάζεται και ο αριθμός μητρώου του/της εκπαιδευτικού) το αργότερο έως τη Δευτέρα  29 Οκτωβρίου 2018.

Το πλήρες κείμενο: Πρόσκληση σε διήμερο επιμορφωτικό σεμινάριο, σε συνεργασία με ΚΠΕ Λαυρίου, με τίτλο: «Αρχιτεκτονική και Περιβάλλον: Εκπαίδευση μέσα στο αστικό τοπίο»,  30 Νοεμβρίου ως 1 Δεκεμβρίου 2018, στη Σύρο.