H Διεύθυνση Α/θμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων, διαμέσου της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με τη Δ/νση Β/θμιας Κυκλάδων, το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κορθίου Κυκλάδων και τον Υπεύθυνο του προγράμματος «Life Andros» διοργανώσει στην Θήρα, τριήμερο βιωματικό εκπαιδευτικό σεμινάριο, με θέμα: «Θήρα: θαλασσοξυπνημένη-από τα σωθικά της βροντής, πέτρα πικρή, δοκιμασμένη, αγέρωχη…» στη Σαντορίνη, από την Παρασκευή…
![](http://dipe.kyk.sch.gr/wp-content/uploads/2017/10/environment8-e1507963666137.png)