![](http://dipe.kyk.sch.gr/wp-content/uploads/2019/04/paxysarkia.png)
Με σκοπό την ανάδειξη πρωτοβουλιών που αποσκοπούν στην πρόληψη και τη μείωση της παχυσαρκίας στα παιδιά και τους νέους ηλικίας 6-18 ετών, η Ευρωπαϊκή Επιτροπή θεσμοθέτησε το Ευρωπαϊκό Βραβείο Υγείας 2019. Δεδομένου ότι ο ρόλος των σχολείων είναι καθοριστικός για την πρόληψη και τη μείωση της παχυσαρκίας στα παιδιά και τους νέους,…
Το πλήρες κείμενο: Ενημέρωση για τον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό με θέμα: «Πρόληψη και Μείωση Παχυσαρκίας για Παιδιά και Νέους»