3ο Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο Αθλητικών Επιστημών

…η Σχολή Επιστημών Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Αριστοτελείου
Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης διοργανώνει το 3o Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο Αθλητικών Επιστημών με τίτλο «Φυσική Αγωγή και Αθλητισμός».
Το συνέδριο θα πραγματοποιηθεί από 1 έως 3 Μαρτίου 2019 στη Θεσσαλονίκη, στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων (ΚΕ.Δ.Ε.Α.) του Α.Π.Θ….

Το πλήρες κείμενο: 3ο Διεθνές Επιστημονικό Συνέδριο Αθλητικών Επιστημών

Δανεισμός φορητού εκπαιδευτικού υλικού με τίτλο «Γνωρίζω την κεραμική παράδοση της χώρας μου»

Η μουσειοσκευή, με το εκπαιδευτικό υλικό που περιέχει, δίνει στους εκπαιδευτικούς τη δυνατότητα να εμπλουτίσουν το αναλυτικό πρόγραμμα του σχολείου εξοικειώνοντας τα παιδιά με βασικές πτυχές της νεώτερης παραδοσιακής κεραμικής. Περιλαμβάνει αντιπροσωπευτικά κεραμικά αντικείμενα σε σμίκρυνση, εγχειρίδια για τη νεώτερη παραδοσιακή κεραμική, ψηφιακό δίσκο με αναφορές…