Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δήλωσης περιοχών προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτών ή/και ωρομισθίων το σχ. έτος 2018-2019

Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δήλωσης περιοχών προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτών ή/και ωρομισθίων το σχολικό έτος 2018-2019

Συμπλήρωση των αριθμ. 56263/E1/5-4-2018 (ΦΕΚ 1283 Β΄) με θέμα «Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κλάδων Γενικής Εκπαίδευσης (πλην Μουσικών) για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σχολικού έτους 2018-2019.», 56265/E1/5-4-2018 (ΦΕΚ 1281 Β΄) με θέμα «α) Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, κλάδων ΠΕ79.01, ΠΕ79.02 και ΤΕ16, για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών σχολ. έτους 2018-2019, β) Πρόσκληση εμπειροτεχνών ιδιωτών ΕΜ16 για ένταξη σε πίνακα μουσικών ειδικεύσεων ωρομισθίων για πρόσληψη στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2018-2019» και 56262/Ε1/5-4-2018 (ΦΕΚ 1282 Β΄) με θέμα «Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ), Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών ΕΑΕ, σχολικού έτους 2018-2019», υπουργικών αποφάσεων.

Εγκύκλιες οδηγίες για την άσκηση του εποπτικού ρόλου των Δ/νσεων Εκπαίδευσης σε θέματα ιδιωτικών σχολείων

Τροποποίηση της αρίθμ. πρωτ. 132523/Ν1/3-8-2018 (ΑΔΑ: 66ΞΤ4653ΠΣ-679) εγκυκλίου, κατά το μέρος που αφορά στις καταληκτικές ημερομηνίες υποβολής των προτάσεων παρεκκλίσεων και ελέγχου νομιμότητας αυτών από τις κατά τόπο αρμόδιες Δ/νσεις Εκπαίδευσης

…εγκρίνεται η διεξαγωγή του προγράμματος με τίτλο: «PlayUnified-Ζούμε Μαζί, Παίζουμε Μαζί», το οποίο απευθύνεται σε μαθητές/τριες σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης όλης της χώρας που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον συμμετοχής κατά το σχολικό έτος 2018-2019,

Το πλήρες κείμενο: Έγκριση υλοποίησης εκπαιδευτικού προγράμματος Special Olympics Hellas «PlayUnified-Ζούμε Μαζί, Παίζουμε Μαζί»

Έγκριση του εκπαιδευτικού προγράμματος KinderDocs

…εγκρίνεται το εκπαιδευτικό πρόγραμμα KinderDocs φεστιβάλ ντοκιμαντέρ για παιδιά και νέους…

Το πλήρες κείμενο: Έγκριση του εκπαιδευτικού προγράμματος KinderDocs

Υπουργική Απόφαση κατανομής θέσεων ΚΕΣΥ

Κατανομή στα Κέντρα Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) κατά κλάδο των θέσεων α) εκπαιδευτικών με εξειδίκευση στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση (Ε.Α.Ε.), β) Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και γ) εκπαιδευτικών όλων των κλάδων που υπηρετούν στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση με εξειδίκευση στη συμβουλευτική στον επαγγελματικό προσανατολισμό.

ΦΕΚ – αρ.φύλλου 3233