Τετάρτη, 26 Νοεμβρίου 2014 12:19

Πρόγραμμα Εκμάθησης Σκακιού σε Δημοτικά Σχολεία της Σύρου, Α΄ - Β΄ Τάξη Δημοτικού

Σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την υπ. αρ. Φ.11.1/79/14171/Γ1/31-01-2014 του Υ.Π.ΑΙ.Θ. και με τη υπ. αρ. 55/15-09-2014 Πράξη του Δ.Σ. του Ι.Ε.Π. η Ένωση Σκακιστών Θεσσαλονίκης έχει λάβει έγκριση για τη συνέχιση της υλοποίησης του προγράμματος της εκμάθησης σκακιού σε σχολεία της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. (?)

Στη Σύρο, η Διεύθυνση Α/βάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κυκλάδων, διαμέσου της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με τη Σύμβουλο της 2ης Περιφέρειας Κυκλάδων , την Ε. Σ. Θεσσαλονίκης και τον Σ.Σ. Σύρου, παρέχει τη δυνατότητα να συμμετέχουν, εφόσον το επιθυμούν, έως και 3 τμήματα (Α΄ -  Β΄ Δημοτικού)

Ο κ. Μιχάλης Κεραμιώτης, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Σκακιστών Σύρου, αναλαμβάνει την εκπαίδευση στη Σύρο.

Περισσότερα στο συνημμένο κείμενο