Πέμπτη, 15 Μαΐου 2014 11:44

Φυση-κά και Παίζουμε

H Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων, διαμέσου της Υπευθύνου Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με το Τμήμα Προγραμματισμού του Δήμου Σύρου Ερμούπολης διοργάνωσαν στην Ερμούπολη το 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Π.Ε. Κυκλάδων,  5-9  Μαΐου 2014, με τίτλο: «Φυση-κά και παίζουμε».

Κάθε σχολείο ή τάξη των Δημοτικών Σχολείων καθώς και τα Νηπιαγωγεία της Σύρου είχαν την ευκαιρία να παρουσιάσουν - κατά τη διάρκεια του Φεστιβάλ - τις δημιουργίες τους - στο πλαίσιο της υλοποίησης σχολικών δραστηριοτήτων - σε πόστερ, εικαστικά έργα, φωτογραφίες, βίντεο, παρουσίαση ιστοσελίδων, κατασκευές, μαθητικά έντυπα. Η έκθεση έργων των μαθητών φιλοξενήθηκε στην Αίθουσα Τέχνης Γιάννη και Ελένης Βάτη. Περισσότερες πληροφορίες στο συνημμένο αρχείο.

Read 628 times Last modified on Πέμπτη, 29 Οκτωβρίου 2015 14:49