Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2013 08:26

Βράβευση 4ου Νηπιαγωγείου Πάρου

Βράβευση του 4ου Ολοήμερου Νηπιαγωγείου Παροικίας Πάρου με το 4ο βραβείο βίντεο στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Δημιουργίας Αφίσας και Βίντεο στην Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση που προκηρύχτηκε από τη Γενική Γραμματεία Νέας Γενιάς.

Το έργο έλαβε την 4η θέση ανάμεσα στις 5 πρώτες διακρίσεις και στις 26 συνολικά συμμετοχές και αποτέλεσε πανελλαδικά τη μοναδική υποβολή έργου βίντεο από Νηπιαγωγείο. Η βράβευση έγινε κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης της Γενικής Γραμματείας Νέας Γενιάς του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013, στο πλαίσιο της Πανελλήνιας Ημέρας κατά της Βίας στο Σχολείο, στην αίθουσα Ζακλίν ντε Ρομιγί του Υπουργείου Παιδείας & Θρησκευμάτων, Πολιτισμού & Αθλητισμού.

Read 888 times Last modified on Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2013 08:55