Δευτέρα, 31 Αυγούστου 2015 12:04

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ν. Κυκλάδων λαμβάνοντας υπόψη της το Δελτίο Τύπου του Υπουργείου Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων σχετικά με την πρόσφατη απόφαση του Τμήματος Αναστολών του Συμβουλίου της Επικρατείας με την οποία προέβη στη δημοσίευση σε Φύλλο Εφημερίδας της Κυβερνήσεως των Υπουργικών Αποφάσεων περί πρόσκλησης υποψηφίων για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών Γενικής Εκπαίδευσης, Μουσικών σχολείων και Ειδικής Αγωγής σχολικού έτους 2015-2016, ενημερώνουμε τους ενδιαφερόμενους υποψηφίους αναπληρωτές ότι θα ενεργοποιηθούν οι σχετικές διαδικασίες εφόσον δοθεί η απαιτούμενη σχετική έγκριση από την Επιτροπή της παρ.4 του άρθρου 28 του Ν. 2190/1994, όπως ισχύει, του Συμβουλίου της Επικρατείας  για την ενεργοποίηση των εν λόγω διαδικασιών.

Η Υπηρεσία μας μόλις λάβει τη σχετική εγκύκλιο του Υ.ΠΟ.ΠΑΙ.Θ. θα προχωρήσει άμεσα σε ανακοινώσεις και οδηγίες για τους συναδέλφους. Στο συνημμένο αρχείο σας κοινοποιούμε το σχετικό Δελτίο Τύπου. Παρακαλούμε πολύ όπως δώσετε ιδιαίτερη προσοχή στις τρεις τελευταίες παραγράφους του.