Πέμπτη, 28 Αυγούστου 2014 14:31

Ανακοίνωση για ανάληψη υπηρεσίας εκπαιδευτικών αρμοδιότητας ν. Κυκλάδων

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ανακοινώνει ότι οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν οργανικά/διάθεση ΠΥΣΠΕ ή αποσπάσθηκαν στο ΠΥΣΠΕ Κυκλάδων θα αναλάβουν υπηρεσία την 1η Σεπτεμβρίου 2014 σύμφωνα με τα ακόλουθα:

1. Οι εκπαιδευτικοί που ανήκουν οργανικά σε σχολικές μονάδες αρμοδιότητας ν. Κυκλάδων, θα παρουσιαστούν και θα αναλάβουν υπηρεσία στα σχολεία της οργανικής τους θέσης.

2. Οι εκπαιδευτικοί που παραμένουν στη διάθεση του ΠΥΣΠΕ Κυκλάδων, έχουν μεταταχθεί, σύμφωνα με τις υποχρεωτικές μετατάξεις από τη Δευτεροβάθμια στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί και οι αποσπασμένοι από άλλο ΠΥΣΠΕ στο ΠΥΣΠΕ Κυκλάδων, οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία στη Διεύθυνση της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης ν. Κυκλάδων που εδρεύει στην Ερμούπολη-Σύρου, στη διεύθυνση: Ιωάννη Λαυρεντίου Ράλλη 6 (  η Διεύθυνση στεγάζεται σε κτίριο που βρίσκεται στην οδό που οδηγεί στον Ναό του Αγίου Νικολάου, στη δεξιά πλευρά απέναντι από το πάρκο του ναού).

Για περαιτέρω διευκρινίσεις μπορείτε να επικοινωνείτε στα εξής τηλεφωνικά νούμερα της Διεύθυνσης: 22810-82226 ,22810-82465