Μήνυμα Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κυκλάδων

Στο κλείσιμο κάθε σχολικής χρονιάς είθισται ο Σύλλογος Διδασκόντων έκαστης σχολικής μονάδας αλλά και κάθε εκπαιδευτικός για λογαριασμό του,  να κάνει απολογισμό των όσων έπραξε και πέτυχε βάσει των στόχων που είχε θέσει στην αρχή αυτής.

Προσωπικά, ως Διευθυντής Εκπαίδευσης της Δ.Π.Ε. Κυκλάδων, γνωρίζοντας από τη θέση αυτή την αυξημένη δυσκολία και τις προκλήσεις που έφερε η χρονιά που πέρασε και δεδομένου ότι οι…

Έγκριση του 17ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας» για το σχολικό έτος 2022-2023

«Έγκριση του 17ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Παιχνίδι και Μαθηματικά» της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ