Τροποποίηση της υπό στοιχεία Δ1α/Γ.Π.οικ.55254/ 09.09.2021 κοινής απόφασης των Υπουργών Οικονομικών, Ανάπτυξης και Επενδύσεων, Παιδείας και Θρησκευμάτων, Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων, Υγείας, Εσωτερικών, Μετανάστευσης και Ασύλου, Υποδομών και Μεταφορών και Επικρατεί- ας «Λειτουργία των εκπαιδευτικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, Ει- δικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, εργαστηριακών κέντρων και σχολικών εργαστηρίων, Σχολείων Δεύτερης Ευκαιρίας, Ινστιτούτων Επαγγελματικής Κατάρτισης, Μεταλυκειακού έτους – τάξης Μαθητείας ΕΠΑ.Λ., Κέντρων Διά Βίου Μάθησης, δομών Ε.Ε.Κ. και Δ.Β.Μ. της Σιβιτανιδείου Δημόσιας Σχολής Τεχνών και Επαγγελμάτων, φροντιστηρίων, κέντρων ξένων γλωσσών, φορέων παροχής εκπαίδευσης και πιστοποίησης δεξιοτήτων, ξενόγλωσσων ινστιτούτων εκπαίδευσης και πάσης φύσεως συναφών δομών, Δημοσίων και Ιδιωτικών, Δημοσίων Βιβλιοθηκών, της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος και των Γενικών Αρχείων του Κράτους κατά την έναρξη του σχολικού έτους 2021-2022 και μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 κατά τη λειτουργία τους»

Διαδικτυακή διημερίδα, Δευτέρα 16 και Τρίτη 17 Μαΐου, 2022, σχετικά με την Διατήρηση των “Σκοτεινών Ουρανών”.

Στην ιστοσελίδα του Αστεροσκοπείου, https://www.astro.noa.gr/darkskies/index.html μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για την διαδικτυακή διημερίδα,  Δευτέρα 16 και  Τρίτη 17 Μαΐου, 2022, σχετικά με την Διατήρηση των “Σκοτεινών Ουρανών”. Η διημερίδα, ενημερώνει για τις πολλαπλές επιπτώσεις της “Φωτορρύπανσης, δηλ του προβλήματος που δημιουργείται από τον υπερβολικό και λανθασμένο εξωτερικό φωτισμό, στην αειφορία, τις αστρονομικές παρατηρήσεις, την υγεία, τα οικοσυστήματα και τον πολιτισμό.

Την δεύτερη ημέρα υπάρχουν προτάσεις για εργαστήρια που…

12o Πανελλήνιο Συνέδριο Οι Φυσικές Επιστήμες στην Προσχολική Εκπαίδευση – 1η ανακοίνωση

12ο Πανελλήνιο Συνέδριο Οι Φυσικές Επιστήμες στην Προσχολική Εκπαίδευση Από τις επιστημονικές πρακτικές και το πείραμα έως τη διερεύνηση και το STE(A)M: μια νέα εποχή σύνθεσης

Πρόσκληση υποψήφιων μελών Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (Ε.Β.Π.) και Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) για υποβολή δικαιολογητικών στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (ΟΠΣΥΔ) του Υπουργείου Παιδείας στο πλαίσιο των αριθμ. 1ΕA/2022 και 2ΕA/2022 Προκηρύξεων του Ανώτατου Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού

Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ), για την υποβολή δικαιολογητικών στο πλαίσιο των Προκηρύξεων του Ανώτατου Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού

Πρόσκληση υποψήφιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Ε.Α.Ε.) για υποβολή δικαιολογητικών στο Ολοκληρωμένο Πληροφοριακό Σύστημα Διαχείρισης Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης (ΟΠΣΥΔ) του Υπουργείου Παιδείας στο πλαίσιο των αριθμ. 3ΕA/2022, 4ΕA/2022 και 5ΕA/2022 Προκηρύξεων του Ανώτατου Συμβουλίου Επιλογής Προσωπικού

Οδηγίες ενόψει της έναρξης λειτουργίας των σχολικών μονάδων Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης, μετά τις διακοπές του Πάσχα

Οδηγίες ενόψει της έναρξης λειτουργίας των σχολικών μονάδων Π_θμιας και Δ_θμιας Εκπαίδευσης μετά τις διακοπές του Πάσχα

Οριστικές τοποθετήσεις υπεράριθμων και δασκάλων Ειδικής Αγωγής

Σας ανακοινώνουμε τις οργανικές τοποθετήσεις των υπεράριθμων εκπαιδευτικών και των Δασκάλων της Ειδικής Αγωγής σύμφωνα με την 6/3-5-2022 πράξη του ΠΥΣΠΕ Κυκλάδων.

Τοποθετήσεις ΠΕ70 ΕΑ

Τοποθετήσεις Υπεραρίθμων