ΒΟΤΑΝΙΚΟΣ ΚΗΠΟΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ_ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ – ΔΠΕ Κυκλάδων

Σας ενημερώνουμε ότι στην αναμενόμενη Πρόσκληση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων για υποβολή αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε υπηρεσίες και φορείς αρμοδιότητας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΑΕΙ), για το σχολικό έτος 2022-2023, ο Βοτανικός Κήπος του Πανεπιστημίου Κρήτης θα αιτηθεί την απόσπαση εκπαιδευτικών των ακόλουθων ειδικοτήτων, που κρίνονται απαραίτητοι για τη λειτουργία του:

Α)      Δύο (2) εκπαιδευτικοί Α/θμιας Εκπαίδευσης, ΠΕ70 (Δάσκαλος)

Β)      Ένας (1) εκπαιδευτικός Β/θμιας Εκπαίδευσης, με ειδικότητα στην

«ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ»

Ένας (1) εκπαιδευτικός Β/θμιας Εκπαίδευσης οποιασδήποτε ειδικότητας

Σύνολο εκπαιδευτικών: 2 εκπαιδευτικοί Α/θμιας Εκπαίδευσης και 2 εκπαιδευτικοί Β/θμιας Εκπαίδευσης

Οι παραπάνω εκπαιδευτικοί θα απασχοληθούν σε εκπαιδευτικά θέματα του Βοτανικού Κήπου του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Σας κοινοποιούμε την παραπάνω ανακοίνωση, πριν την αναμενόμενη Πρόσκληση του Υπουργείου Παιδείας, προκειμένου να υπάρξει ο απαραίτητος χρόνος ενημέρωσης των εκπαιδευτικών που υπάγονται στις Διευθύνσεις σας. Παρακαλούμε για τις δικές σας ενέργειες.

Αποσπάσεις εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης στο Πανεπιστήμιο Κρήτης

Με εκτίμηση,

Ελένη Περάκι