7 Φεβρουαρίου 2022 – ΔΠΕ Κυκλάδων

Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών για την Εισαγωγή της Αγγλικής Γλώσσας στο Νηπιαγωγείο (ΕΑΝ)» με κωδ. ΟΠΣ 5093563.

Διαβίβαση Δελτίου Τύπου του ΙΕΠ

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Διαδικασία επαναφοίτησης μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2022- 23

Διαδικασία επαναφοίτησης μαθητών τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2022- 23

Προσέχω πού Προσέχω-Η Δύναμη και η Εφαρμογή” Πρόσκληση σε Εργαστήρια

Η Διεύθυνση Π.Ε. Κυκλάδων, δια της ΥΣΔ, Χ. Διαμαντή, συνδιοργανώνει με τους Σ.Ε.Ε. του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, Α. Ασημακοπούλου Π.Ε.02, Π. Κοταρίνου Π.Ε.03, Χ. Παπαζήση Π.Ε.04 Εκπαίδευσης για την Αειφορία και Χρ. Σπυροπούλου Π.Ε.02, διαδικτυακά βιωματικά εργαστήρια-σεμινάρια για το καινοτόμο πρόγραμμα  «Διαχείριση της Προσοχής».

Τα εργαστήρια-σεμινάρια απευθύνονται στους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων και έχουν τίτλο:

«Προσέχω πού προσέχω: Η δύναμη και η εφαρμογή»

Κατηγορία :Αγωγή Υγείας, Δράσεις (στο σύνολό τους), Δράσεις στις Κυκλάδες, Εγκύκλιοι σχολικών δραστηριοτήτων, Εκπαιδευτικές δράσεις, Επιμορφωτικές δράσεις, Περιβαλλοντική Εκπαίδευση, Πολιτιστικά Θέματα Περισσότερα

Διαδικτυακό Σεμινάριο για την Ιστορία του Ποντιακού Ελληνισμού (12/2/2022)

Ενημέρωση: Διαδικτυακό Σεμινάριο για την Ιστορία του Ποντιακού Ελληνισμού (12/2/2022)

ΔΣ Όρμου Κορθίου Άνδρου: Πρόγραμμα «Ας φυτέψουμε έναν σπόρο Erasmus + !»

Έγκριση Ευρωπαϊκού Σχεδίου ΚΑ122 για το Δ.Σ. Όρμου Κορθίου Άνδρου