10o Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας-Πρόσκληση – Πρόγραμμα

Πρόσκληση 10ου Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Πρόγραμμα 10ου Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας

Πλαίσιο προτάσεων και κατευθύνσεων για την εκπαιδευτική λειτουργία και τη διαχείριση της ύλης του Δημοτικού Σχολείου διαρκούσης της πανδημίας Covid – 19

Διαβιβαστικό – διευκρινιστικό

…ο εν λόγω Διαγωνισμός αναβάλλεται λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών της πανδημίας, οι οποίες επηρεάζουν τη
λειτουργία των σχολικών μονάδων με τη φυσική παρουσία των μαθητών/τριών, τις δυνατότητες και τα χρονικά περιθώρια αποστολής των έργων και συνεπώς την οργάνωση και διεξαγωγής του ανωτέρω Διαγωνισμού….

Το πλήρες έγγραφο: Αναβολή Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο: «Καλλιτεχνικές Δημιουργίες Διατροφής και Σωματικής Δραστηριότητας» του Ινστιτούτου PROLEPSIS, για το σχ.έτος 2020-2021

Διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο για τους/ τις εκπαιδευτικούς Θεατρικής Αγωγής ΠΕ91 – ΠΕ91.01 και ΠΕ91.02 «Εφαρμογές επεξεργασίας βίντεο»

Διαβιβαστικό 6ο ΠΕ.ΚΕ.Σ. Αττικής

Διαβιβαστικό 1ου ΠΕ.ΚΕ.Σ. Νοτίου Αιγαίου

Διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας: α) Διαδικτυακό Φεστιβάλ Θεατρικής Αγωγής, β) Διαμόρφωση σχεδίων μαθημάτων/ διδακτικών σεναρίων για τη Θεατρική Αγωγή στις Σ.Μ.Ε.Α.Ε.

Διαβιβαστικό ΠΕ.ΚΕ.Σ. Αττικής

Διαβιβαστικό 1ου ΠΕ.ΚΕ.Σ. Νοτίου Αιγαίου