Bιβλία τεχνης- Δανεισμός από εκπαιδευτικούς για προγράμματα ΤΕΧΝΗΣ γαι ΣΥΡΟ – ΔΠΕ Κυκλάδων

Ενημερώνουμε ότι Νηπιαγωγός πρόσφερε στη  Δ/νση ΠΕ Κυκλάδων και στις Σχολικές Δραστηριότητες, μα σειρά βιβλίων του NATIONAL GEOGRAPHIC – ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΕΧΝΗΣ – ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΦΥΙΕΣ:

Τα βιβλία αφορούν σε σημαντικούς καλλιτέχνες και το έργο τους. Πρόκειται για αξιόλογα βιβλία με εντυπωσιακό και πλούσιο φωτογραφικό υλικό του έργου των καλλιτεχνών.

Οι καλλιτέχνες είναι:

RUBENS, RODIN, GIOTTO, RENOIR, BERNINI, DELACROIX, MODIGLIANI, GOYA, MANET, VELASQUEZ, TIZIANO, CEZANNE, GAUGUIN, DEGAS, DA VINCI, MONET, REMBRANDT, CANALETTO, VAN GOGH, BOTTICELLI, MICHAELANGELO, RAFAELO, GARAVAGGIO, MANTEGNA.

Τα βιβλία βρίσκονται στο γραφείο Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Κυκλάδων, όποιοι και όποιες  εκπαιδευτικοί από τη Σύρο ενδιαφέρονται μπορούν να στείλουν email στο  schdraseis@dipe.kyk.sch.gr  ή να επικοινωνήσουν στα τηλέφωνα 2281079354 και 6947429290 με την Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων κ. Χρυσάννα Διαμαντή.