Τοποθετήσεις Αναπληρωτών Γ’ φάσης όλων των ειδικοτήτων

Διαβιβαστικό: Οδηγίες διδασκαλίας της Αισθητικής Αγωγής (Εικαστικών, Μουσικής, Θεατρικής Αγωγής) στα Δημοτικά σχολεία κατά το σχ. έτος 2020-2021

Οδηγίες για τη διαχείριση της ύλης για την Αισθητική Αγωγή (Εικαστικά, Θεατρική Αγωγή, Μουσική) του Δημοτικού σχολείου για το σχ.έτος 2020-2021

Καταχώριση αδειών άνευ αποδοχών εκπ/κών στο Πληροφοριακό Σύστημα myschool

Προκειμένου να αποτυπώνεται η λειτουργία κάθε σχολικής μονάδας, είναι αναγκαία η καταχώριση στο Πληροφοριακό Σύστημα (Π.Σ.) MySchool, οπωσδήποτε σε καθημερινή βάση όταν υφίστανται μεταβολές, κάθε στοιχείου μεταβολής (μαθητικού δυναμικού ή εκπαιδευτικού προσωπικού), ώστε να αντανακλάται απόλυτα η καθημερινή λειτουργικότητα των σχολικών μονάδων, βάσει της οποίας τα όργανα διοίκησης θα προβαίνουν στον προγραμματισμό δράσεων και στη λήψη αποφάσεων….

Το πλήρες έγγραφο: Καταχώριση αδειών άνευ αποδοχών εκπ/κών στο Πληροφοριακό Σύστημα myschool

Διευκρινίσεις για ενέργειες στο Π.Σ. myschool

Αποφάσεις Πρόσληψης Γ’ φάσης Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης και Γενικής Εκπαίδευσης

Πρόσληψη εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας ΕΑΕ και γενικής εκπαίδευσης ως προσωρινών αναπληρωτών με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου σε δομές ΕΑΕ για το διδακτικό έτος 2020-2021

Πρόσληψη εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας ΕΑΕ ως προσωρινών αναπληρωτών στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ 2020-2021» (ΟΠΣ 5069632) για το διδακτικό έτος 2020-2021

Πρόσληψη εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας γενικής εκπαίδευσης ως προσωρινών αναπληρωτών με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για το διδακτικό έτος 2020-2021

Πρόσληψη εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας γενικής εκπαίδευσης ως προσωρινών αναπληρωτών στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «Ενίσχυση Προσχολικής Εκπαίδευσης, 2020-2021» (ΟΠΣ 5069631) για το διδακτικό έτος 2020-2021

Πρόσληψη εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας γενικής εκπαίδευσης ως προσωρινών αναπληρωτών στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «Ένταξη Ευάλωτων κοινωνικών ομάδων (ΕΚΟ) στα σχολεία-Τάξεις Υποδοχής, σχολικό έτος 2020-2021» (ΟΠΣ 5069864) για το διδακτικό έτος 2020-2021

Αποφάσεις προσλήψεων Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) και Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού(ΕΒΠ)

Πρόσληψη 667 μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) – Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) ως προσωρινών αναπληρωτών πλήρους ωραρίου για το διδακτικό έτος 2020-2021.

Πρόσληψη 117 μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) – Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) ως προσωρινών αναπληρωτών στο πλαίσιο της Πράξης «Πρόγραμμα Εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης για την ένταξη μαθητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες, σχολικό έτος 2020-2021» (ΟΠΣ 5069645) για το διδακτικό έτος 2020-2021.

Πρόσληψη 6 μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) – Ειδικού Βοηθητικού Προσωπικού (ΕΒΠ) ως προσωρινών αναπληρωτών εξειδικευμένης εκπαιδευτικής υποστήριξης στο πλαίσιο Πράξεων Περιφερειακών Επιχειρησιακών Προγραμμάτων (ΠΕΠ) για το διδακτικό έτος 2020-2021.

Πρόσληψη 3 μελών Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (ΕΕΠ) ως προσωρινών αναπληρωτών στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης «Ένταξη Ευάλωτων κοινωνικών ομάδων (ΕΚΟ) στα σχολεία-Τάξεις Υποδοχής, σχολικό έτος 2020-2021» με κωδικό ΟΠΣ 5069864 για το διδακτικό έτος 2020-2021.

Ενημέρωση σχετικά με δράσεις, εκδηλώσεις και επιμορφωτικά προγράμματα του Goethe-Institut για το σχολ. έτος 2020-2021

…λαμβάνοντας υπόψη την εισήγηση του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής (πράξη 44/10-09-2020 του Δ.Σ.), σάς γνωρίζουμε ότι εγκρίνονται οι δράσεις του Goethe-Institut για το σχολικό έτος 2020-2021. Οι δράσεις (δραστηριότητες, εκδηλώσεις, επιμορφωτικά προγράμματα) απευθύνονται σε μαθητές/-τριες Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης καθώς και σε εκπαιδευτικούς Γερμανικής γλώσσας και άλλων ειδικοτήτων….

Διαδικτυακή συζήτηση ”Ενδυνάμωση και ψυχική ανθεκτικότητα απέναντι σε μια νέα πραγματικότητα: Νεότερα δεδομένα για την πανδημία, ψυχολογικές επιπτώσεις σε παιδιά και ενήλικες, τρόποι προστασίας”

Διαδικτυακή συζήτηση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 9/10 στις 7:00μμ με θέμα: ”Ενδυνάμωση και ψυχική ανθεκτικότητα απέναντι σε μια νέα πραγματικότητα: Νεότερα δεδομένα για την πανδημία, ψυχολογικές επιπτώσεις σε παιδιά και ενήλικες,  τρόποι προστασίας”,  στην οποία θα συμμετέχουν θεραπευτές της Κινητής Μονάδα Ψυχικής Υγείας και ο υπεύθυνος για την επιστημονική λειτουργία του Π.Π.Ι. Σερίφου κ. Κοντάρης.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν.

Συνδέεστε με την εφαρμογή ΖΟΟΜ

Μέτρα και ρυθμίσεις στο πλαίσιο της ανάγκης περιορισμού της διασποράς του κορωνοϊού (02/10/2020)

Το παρόν έντυπο περιλαμβάνει τους όρους χρήσης της Υπηρεσίας Φιλοξενίας Ιστοσελίδων/Εφαρμογών (εφεξής «οι φιλοξενούμενες ιστοσελίδες/εφαρμογές»), οι οποίες αναπτύσσονται και συντηρούνται από σχολικές και διοικητικές μονάδες του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων (ΥΠΑΙΘ), ήτοι οργανικές μονάδες εντασσόμενες στην ιεραρχική δομή αυτού (ΠΔ 18/2018), καθώς και από εκπαιδευτικούς (εφεξής «οι Χρήστες της Υπηρεσίας»)….

Το πλήρες έγγραφο: Όροι χρήσης της υπηρεσίας φιλοξενίας ιστοσελίδων/ εφαρμογών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο