Hμερίδα «Η γλώσσα ως γνώση: γλωσσική διδασκαλία στην προσχολική και την πρωτοβάθμια εκπαίδευση»

Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας

«Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Ψηφιακής Δημιουργίας της Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης του Υ.ΠΑΙ.Θ. και του Ινστιτούτου Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων (Ι.Τ.Υ.Ε. “ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ”) με τίτλο “e-me online: Υπεύθυνος, Ενεργός Ψηφιακός Πολίτης” για μαθητές/τριες Π.Ε. και Δ.Ε. – σχολικό έτος 2019-2020»

Προκήρυξη

Εκπαιδευτικό πρόγραμμα με τίτλο ««Αθλούμαι- Συμμετέχω – Εκφράζομαι»

Έγκριση υλοποίησης εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο ««Αθλούμαι- Συμμετέχω – Εκφράζομαι» στο Εθνικό Καυτανζόγλειο Στάδιο για το σχολικό έτος 2019-20.

ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ ΦΟΡΗΤΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΜΕ ΘΕΜΑ ΤΗΝ ΚΕΡΑΜΙΚΗ

Σας αποστέλλουμε ενημερωτικό έγγραφο αναφορικά με το δανεισμό κινητού εκπαιδευτικού υλικού – μουσειοσκευής με θέμα «Γνωρίζω την κεραμική παράδοση της χώρας μου», η οποία σχεδιάστηκε από το φορέα μας Κέντρο Μελέτης Νεώτερης Κεραμεικής – ΄Ιδρυμα οικ. Γ. Ψαρόπουλου με στόχο τη διακίνησή της σε απομακρυσμένες περιοχές της χώρας μας.

Η μουσειοσκευή απευθύνεται σε μαθητές δημοτικού, δανείζεται για δύο εβδομάδες στα σχολεία της περιφέρειας και οι…