Επιμορφωτικό σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ70 των Στ΄τάξεων της Θήρας

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου και σύμφωνα με τα ανωτέρω σχετικά η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κλάδου ΠΕ70, Μαριλένα Γιαννούλη πραγματοποιεί επιμορφωτικό Σεμινάριο για τους εκπαιδευτικούς του κλάδου ΠΕ70 των τμημάτων των Στ΄ τάξεων των Δημοτικών Σχολείων της Θήραςμε θέμα: « Η παραγωγή γραπτού λόγου και  η διδακτική αξιοποίηση παραγράφου στο πλαίσιο της μετάβασης από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο »….

Επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ70 των Α΄και Β΄τάξεων της Θήρας

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου και σύμφωνα με τα ανωτέρω σχετικά η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, κλάδου ΠΕ70, Μαριλένα Γιαννούλη πραγματοποιεί επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς του κλάδουΠΕ70 των τμημάτων των Α΄ και Β΄ τάξεων των Δημοτικών Σχολείων της Θήρας με θέμα: «Διαχείριση των διδακτικών αντικειμένων των Α΄ και Β΄ τάξεων του Δημοτικού Σχολείου»….

Το πλήρες κείμενο: Επιμορφωτική ημερίδα για τους εκπαιδευτικούς ΠΕ70 των Α΄και Β΄τάξεων της Θήρας

Διαβιβαστικό επιμορφωτικής ημερίδας

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 Πέτρος Προβελέγγιος οργανώνει επιμορφωτική ημερίδα για τους Εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ70 που διδάσκουν στα τμήματα Α΄ και Β΄ τάξεων των 4/θ και άνωΔημοτικών Σχολείων της Νάξου με θέμα: «Θέματα διαχείρισης διδακτικών αντικειμένων της Α΄ και Β΄ τάξης»με τη συμμετοχή του ΚΕΣΥ Νάξου….

Το πλήρες κείμενο: Επιμορφωτικό σεμινάριο για τους Εκπ/κούς κλ.ΠΕ70 των τμημάτων της A΄ και B΄ τάξης των 4/θ και άνω Δημοτικών Σχολείων της Νάξου

Διαβίβαση εγγράφου επιμορφωτικής συνάντησης

Αποχαιρετιστήρια Επιστολή του Περιφερειακού Διευθυντή Αθμιας και Βθμιας Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου

Διαβίβαση επιστολής

Ανακοίνωση μεταθέσεων Ειδικής Αγωγής σχολικού έτους 2018-19

Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (Σ.Μ.Ε.Α.Ε), σε Κέντρα Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) και ΕΕΕΕΚ 2018-2019

Ανακοίνωση μεταθέσεων Γενικής και Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2018-19

Γενικής Εκπαίδευσης – Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης έτους 2019

Μεταθέσεις εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης σε Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης έτους 2019

Μετατιθέμενοι Γενικής Παιδείας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης