Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα του ΟΠΙ «Πνευματική Ιδιοκτησία και Συγγενικά Δικαιώματα» πήρε και φέτος  (σχολική χρονιά 2017-2018) την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας IntellIStudio.
Η υλοποίηση των δραστηριοτήτων του προγράμματος μπορεί να ενταχθεί, κατά την κρίση των εκπαιδευτικών και με βάση τις ανάγκες των μαθητών και μαθητριών, είτε στο πλαίσιο διδασκαλίας επιμέρους γνωστικών αντικειμένων, σε ενότητες που προσφέρονται για ανάλογες προεκτάσεις (π.χ Naver v live download. για τις τάξεις Ε’ και ΣΤ’ στην Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή), είτε στην Ευέλικτη Ζώνη για τις τάξεις Α’- Δ’ 아마존 영화 다운로드.
Για την υποστήριξη του προγράμματος ο ΟΠΙ, με τη συνδρομή της Ευρωπαϊκής Ένωσης, δημιούργησε την ιστοσελίδα www reminder.copyrightschool.gr
Η ιστοσελίδα περιλαμβάνει πλούσιο υλικό για δασκάλους, μαθητές και γονείς (ηλεκτρονικά παιχνίδια, οδηγούς, faq, κόμικ, κρυπτόλεξα, σταυρόλεξα, αφίσες κ.λ.π.) jgrab.

Το πλήρες κείμενο: Εκπαιδευτικό Υλικό για την Πνευματική Ιδιοκτησία σχ pmbok 5th pdf 다운로드. έτος 2017-18