Πρόγραμμα «Λέμε αντίο στην πλαστική σακούλα» στη Νάξο, 29 Νοεμβρίου με 1 Δεκεμβρίου 2017

Η  Διεύθυνση  Π.Ε Κυκλάδων, διαμέσου της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με το Δίκτυο ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ SOS προγραμματίζει εκπαιδευτικές παρουσιάσεις στα Δημοτικά Σχολεία της Νάξου 29 Νοεμβρίου –  1 Δεκεμβρίου 2017, με θέμα:
«Λέμε αντίο στην πλαστική σακούλα».

Δήλωση συμμετοχής στο πρόγραμμα “Λέμε αντίο στην πλαστική σακούλα”

Εκπαιδευτική παρουσίαση στα Δημοτικά της Νάξου – «Λέμε αντίο στην πλαστική σακούλα» – Εκπαιδευτικό πακέτο για την μείωση της πλαστικήςς σακούλας στο θαλάσσιο περιβάλλον

… ο Πανελλήνιος Σύλλογος Καθηγητών Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Αποφοίτων Πανεπιστημίου (ΠΑ.ΣΥ.ΚΑ.ΓΑ) διοργανώνει ημερίδα επιμόρφωσης με τίτλο: «Επιστημονική κατάρτιση και ψυχική ευημερία του εκπαιδευτικού»….

Το πλήρες κείμενο: Ημερίδα επιμόρφωσης με τίτλο: «Επιστημονική κατάρτιση και ψυχική ευημερία του εκπαιδευτικού»