fapjunk.com teensexonline.com
«Περιβαλλοντική Παιδεία και Δημιουργική γραφή – από τα κείμενα στη δράση»- Βιωματικό σεμινάριο στην Άνδρο στις 2 Μαΐου 2017 – ΔΠΕ Κυκλάδων

H Δ/νση Α΄/θμιας Εκπαίδευσης  Κυκλάδων, διαμέσου της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων, σε συνεργασία με  το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Κορθίου, την Δ/νση Β΄/θμιας Εκπαίδευσης  Κυκλάδων, διαμέσου της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων και την κ. Σβορώνου Ελένη – Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της WWF HELLAS, στο πλαίσιο της Πράξης «ΚΕΝΤΡΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ (ΚΠΕ) – ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ», το οποίο υλοποιείται μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ», με τη συγχρηματοδότηση της Ελλάδας και της Ευρωπαϊκής Ένωσης, διοργανώνει μονοήμερο βιωματικό σεμινάριο στην Άνδρο, με θέμα: «Περιβαλλοντική Παιδεία και Δημιουργική γραφή ? από τα κείμενα στη δράση», την Τρίτη 2 Μαΐου 2017, στις 16:00 στην Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Γυμνασίου Τ.Λ Γαυρίου.

Περισσότερα στο συνημμένο έγγραφο

Σχολεία_Δημιουργικη Γραφή ΚΠΕ-Κορθιου-Ανδρος