fapjunk.com teensexonline.com
«Το παρελθόν στο Παρόν: Η αρχαιότητα ως πηγή δημιουργικής έμπνευσης» Επιμορφωτικά σεμινάρια στην Τήνο και Σύρο με το Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης – ΔΠΕ Κυκλάδων

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Κυκλάδων, διαμέσου της Υπευθύνου Σχολικών Δραστηριοτήτων, κ. Χ. Διαμαντή, σε συνεργασία με το Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης, την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κυκλάδων και το Πανεπιστήμιο Αιγαίου – Τμήμα Μηχανικών Σχεδίασης Προϊόντων και Συστημάτων, προγραμματίζει, για τη σχολική χρονιά 2015-2016, την υλοποίηση επιμορφωτικών σεμιναρίων για τα νησιά Σύρο και Τήνο.

Συγκεκριμένα έχουν σχεδιαστεί να πραγματοποιηθούν:

Α. Το επιμορφωτικό σεμινάριο με τίτλο: «Από τη στιγμή στο χρόνο» Σεμινάριο δημιουργίας κινουμένων σχεδίων (animation)

στην Τήνο, στο Ίδρυμα Τηνιακού Πολιτισμού, στις 27 και 28 Ιανουαρίου 2016,

και στη Σύρο, στο Πανεπιστήμιου Αιγαίου στις 1 και 2 Φεβρουαρίου 2016

Β. Το επιμορφωτικό σεμινάριο με τίτλο: «Κρυφοί κώδικες: δίνοντας μορφή στην ιστορία» Σεμινάριο δημιουργικού σχεδιασμού (design) και εργονομίας
στη Σύρο, στο Πανεπιστήμιου Αιγαίου, στις 5 και 6 Φεβρουαρίου 2016.

Περισσότερα στα συνημμένα έγγραφα.

Αίτηση συμμετοχής